ZWYCIĘSTWO DRUŻYNY „ŻABEK”

ZWYCIĘSTWO DRUŻYNY „ŻABEK”
2016-04-29

Dnia 22.04.2016r. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łążynie II wzięły udział w VI Gminnym Konkursie Przyrodniczym zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe w Brzozówce. Konkurs adresowany był do zaprzyjaźnionych oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Obrowo i Gminy Lubicz Górny.

Głównymi celami konkursu były rozbudzanie zainteresowania światem przyrody oraz wzrost integracji społeczności lokalnej. Temat wpływał motywująco na dzieci, bowiem musiały one wykazać się szerokim zakresem wiedzy z dziedziny roślin i zwierząt występujących na łące.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 5 drużyn: „Ślimaki” z Brzozówki, „Motylki” z Osieka n/Wisłą, „Pszczółki” z Obrowa, „Bąki” z Małego Przedszkola w Obrowie oraz „Żabki” z Łążyna II. Każda drużyna oprócz znajomości roślin i zwierząt łąkowych zaprezentowała hasło związane z nazwą drużyny oraz wiersz.

Zadania konkursowe sprawdzane i oceniane były przez niezależne jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele z Nadleśnictwa w Dobrzejewicach. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, gdyż wszystkie drużyny były doskonale przygotowane.

Jest nam niezmiernie miło, że drużyna „Żabek” w składzie: Julianna Swatko, Ignacy Kornetowski i Robert Zieliński zajęła I miejsce w tegorocznym konkursie. Dzieciom trudno było uwierzyć w wygraną i pytały czy na pewno one zwyciężyły. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom, opiekunom, organizatorom oraz jury konkursu za miłą i serdeczną atmosferę, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Marlena Bogusz

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.