Zaproszenie do udziału w projekcie

2019-01-24

Ruszyła rekrutacja do partnerskiego projektu „Mali Odkrywcy” realizowanego przez 3 samorządy: Gminę Lubicz – Lidera Partnerstwa, Gminę Obrowo i Gminę Wielka  Nieszawka – Partnerów Projektu. Celem jest rozwijanie kompetencji kluczowych, praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz podnoszenie kompetencji nauczycieli. Wsparciem w ramach projektu zostanie objętych 200 uczniów klas 1-3 oraz 14 nauczycieli z 7 szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Lider lub Partnerzy Projektu. Projekt realizowany będzie w terminie 01.01.2019-31.08.2020.

Podczas jego realizacji uczniowie rozwiną kompetencje kluczowe, m.in. na zajęciach z robotyki lub programowania, natomiast dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zostaną objęte specjalistycznym wsparciem, np. zajęciami z logopedą, grafomotorycznymi, artterapią, zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi z ortografii – zgodnie z potrzebami szkół. Natomiast nauczyciele podczas szkoleń podniosą swoje kompetencje z zakresu TIK, oraz w zakresie pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Szkoły zakupią pomoce dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia zaplanowanych w projekcie zajęć. Wartość projektu ogółem to 246 718,75 zł.

W Gminie Obrowo projekt będzie realizowany w 3 szkołach – w Szkole Podstawowej w Łążynie II, w Szkole Podstawowej w Dobrzejewicach oraz w Szkole Podstawowej w Brzozówce. Zapraszamy do udziału w projekcie uczniów z klas I-III.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.