Zapraszamy do naszego Liceum w Dobrzejewicach

Zapraszamy do naszego Liceum w Dobrzejewicach
2020-05-18

Jest wiele powodów, aby uczyć się w naszym Liceum w Dobrzejewicach. Mało liczne klasy pozwalające na niemal indywidualną naukę i indywidualne traktowanie, możliwość sprawdzenia się na zajęciach z seniorami i przedszkolakami, darmowe bilety, darmowy kurs na prawo jazdy… Sprawdź ofertę naszego Liceum.

Liceum w Dobrzejewicach zaprasza do nauki w klasie pierwszej z rozszerzonym językiem angielskim.  

- Wbrew stereotypowi, licea wiejskie wcale nie są gorsze od miejskich. Przeciwnie, można by powiedzieć, że skoro liceów wiejskich jest w Polsce tak niewiele, to ich grono jest gronem elitarnym – mówi Janusz Iwański, dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. - Oczywiście, to lekka przesada, ale nasza szkoła naprawdę ma uczniom wiele do zaoferowania.

Co oferuje swoim uczniom Liceum w Dobrzejewicach?

- Przede wszystkim komfort bycia zauważalnym. Nikt tu nie utonie w anonimowym tłumie. W grupach dziesięcio-, piętnastoosobowych budują się silniejsze więzi, zarówno uczniów z uczniami, jak i z nauczycielami. Wielu uczniów po krótszym lub dłuższym pobycie w innej placówce rezygnuje z niej i wybiera liceum w Dobrzejewicach, za główny powód podając kameralny charakter szkoły – tłumaczy dyrektor Iwański. - Wystarczą przecież dobre chęci, aby mieć możliwość rozwoju w wielu dziedzinach.

Szkoła oferuje licealistom udział w zajęciach pozalekcyjnych ze wszystkich przedmiotów, rozwój w dziedzinie informatyki (robotyka, programowanie, grafika komputerowa), atrakcyjne wycieczki.  Uczniowie klasy trzeciej korzystają z dodatkowych lekcji, podczas których przygotowują się do matury. - A wyników matury też nie musimy się wstydzićzauważa dyrektor i odsyła na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Liceum realizuje rozszerzony program nauki języka angielskiego. Dzięki dużej liczbie godzin oraz mniej licznym klasom uczniowie mają dużą szansę rozwinąć swoje umiejętności językowe. - Na lekcjach możemy więcej czasu poświęcić na rozmowy w języku angielskim, aby przełamać bariery w mówieniu. Rozwijamy kreatywność i  uczymy się z wykorzystaniem także niestandardowych metod. Co więcej, każdy uczeń może odnieść sukces: dla jednego będzie to komunikatywna znajomość angielskiego, a dla drugiego studia w języku angielskim bądź też bezstresowe rozpoczęcie pracy w kraju anglojęzycznym - mówi Monika Stawska, nauczycielka języka angielskiego.

Zalety Liceum w Dobrzejewicach to:

 • darmowe bilety z/do szkoły
 • darmowy kurs na prawo jazdy
 • współpraca międzynarodowa szkoły – program Erasmus +
 • jednozmianowość (lekcje najpóźniej do 15:45)
 • indywidualizacja nauki w mało licznych klasach
 • wsparcie nauczycieli w przygotowaniu do matury podstawowej i rozszerzonej
 • mniejsza szkoła = większa szansa na stypendia naukowe
 • możliwość rozwoju z przedmiotów humanistycznych, matematycznych, przyrodniczych i językowych
 • zajęcia dodatkowe przygotowujące do matury
 • możliwość udziału w licznych akcjach charytatywnych,
 • współpraca z Domem Kombatanta (chętni uczniowie mogą brać udział w warsztatach z seniorami)
 • współpraca z przedszkolem (chętni uczniowie mają szansę sprawdzić się w roli nauczyciela)
 • zajęcia i spotkania dostosowane do zainteresowań uczniów: szkolenia z samoobrony, spotkania z policjantami, strażnikami gminnymi, strażakami.

Szkoła czeka na podania kandydatów.

Więcej informacji na stronie szkoły: https://zsdobrzejewice.pl

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.