Wzajemna życzliwość pozwoli nam przetrwać trudny czas

Wzajemna życzliwość pozwoli nam przetrwać trudny czas
2020-03-24

Apeluję o wzajemną życzliwość, zrozumienie i poszanowanie godności człowieka. To pozwoli nam przetrwać trudny czas – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Mimo epidemii koronawirusa w Urzędzie Gminy Obrowo funkcjonują wszystkie referaty. Załatwiane są jednak tylko sprawy wyjątkowo pilne,  których nie można przełożyć na późniejszy czas. Dziennie urząd odwiedza ok. 30 interesantów, a każdy z nich rejestrowany jest w zeszycie odwiedzin.

Do urzędu docierają też skargi osób zdenerwowanych zaistniałą sytuacją i ograniczeniami w różnych placówkach, sklepach czy urzędach. Mieszkańcy skarżą się też na funkcjonowanie służby zdrowia i aptek w gminie. Wójt gminy nie jest kierownikiem tych jednostek i nie ma możliwości nakazania lub zakazania czegokolwiek, nie ma też prawa ingerować w działalność wymienionych podmiotów. Prosi jednak o spokojne dostosowanie się do nowej rzeczywistości.

- Apeluję o wzajemną życzliwość, zrozumienie i poszanowanie godności człowieka. Kłótnie, ciężkie słowa i przerzucanie odpowiedzialności za trudną sytuację na osobę stojącą przed nami czy za nami w kolejce na pewno nie pomogą. Proszę, abyśmy w tym trudnym czasie dostosowali się zarówno do nakazów rządowych, jak i próśb służb lokalnych. Wiem, że lekarze i pracownicy służby zdrowia w naszej gminie robią dla naszego zdrowia wszystko, co mogą. Pracują z oddaniem, starając się zachować normalność w tych niespokojnych warunkach. Pomóżmy im, przekazując dobre słowo, uśmiech, okazując cierpliwość i zrozumienie. Nam wszystkim będzie łatwiej. Wzajemna życzliwość pozwoli nam przetrwać trudny czas mówi wójt Andrzej Wieczyński.

Na zdjęciu: gmina Obrowo, Osiek nad Wisłą – Łęg, fot. Robert Przewięźlikowski

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.