Wszystkie sprawy nadal załatwisz w urzędzie

Wszystkie sprawy nadal załatwisz w urzędzie
2020-03-13

Urząd Gminy Obrowo funkcjonuje bez zmian, wszystkie sprawy są załatwiane jak dawniej. Ograniczenia są tylko techniczne, polegają na uniemożliwieniu swobodnego poruszania się po budynku.

Urząd Gminy Obrowo wprowadził ograniczenia w poruszaniu się interesantów po budynku. Mimo to wszystkie sprawy urzędowe załatwiane są bez zmian. Mieszkańcy mogą nadal składać pisma, deklaracje o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami, odbierać decyzje, potwierdzać profil zaufany itd. Urząd Stanu Cywilnego wydaje odpowiednie zaświadczenia, przyjmuje meldunki, udziela ślubów, wydaje dowody osobiste.

W związku ze szczególną sytuacją, prosimy jednak o rozważenie, czy wizyta w urzędzie jest naprawdę niezbędnamówi wójt gminy Andrzej Wieczyński. – Wiele spraw można dziś załatwić telefonicznie i e-mailowo. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych, proszę o pozostawanie w domach zawsze, gdy jest to możliwe. Proszę też, aby rodzice zwracali uwagę, gdzie są i co robią ich dzieci. Najlepszym sposobem na uniknięcie zakażenia koronawirusem jest pozostanie w domu i stosowanie podstawowych zasad higieny: dokładne i częste mycie rąk oraz rezygnacja ze spotkań, zwłaszcza z osobami przeziębionymi.

Ograniczenia w poruszaniu się po budynku urzędu spotykają się ze zrozumieniem interesantów, a nawet z ich uznaniem.

Co dzień rano w urzędzie odbywają się narady kierownictwa, na których ustalany jest plan działań na  najbliższe godziny. Po zakończeniu pracy urzędu kierownictwo pozostaje w stałym kontakcie telefonicznym, aby na bieżąco reagować na problemy.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.