Wizyta na międzynarodowej konferencji oświatowej w Macedonii

Wizyta na międzynarodowej konferencji oświatowej w Macedonii
2018-05-29

W dniach 14-18 maja 2018 r. w Lozovie pod Skopje w Macedonii odbyła się międzynarodowa konferencja nauczycieli z krajów realizujących projekt Erasmus +: Rumunii, Bułgarii, Włoch, Macedonii i Polski. Konferencja poświęcona była najistotniejszym problemom wychowania i dydaktyki w Europie. Tematem przewodnim były idee multikultury i tolerancji w kontekście rozwoju edukacji – perspektywy i przeszkody. Autorami kilkunastu interesujących odczytów byli nauczyciele poszczególnych krajów i m. in. nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Łążynie II gm. Obrowo. Przedmiotem rozważań były różne aspekty i przejawy nakładania się, wzajemnego wpływu i relacji, zjawisk kultury, tradycji i obyczajów we współczesnej integrującej się Europie. Przedstawiono wyniki najnowszych badań socjologicznych i oświatowych dotyczących problemów tolerancji dla odmiennych kultur.

Obrady wzbudziły zainteresowanie miejscowych mediów m. in rozgłośnię radiową w stolicy Macedonii – Skopje. Udział w obradach oprócz miejscowych władz i uczestniczących nauczycieli wziął również a,ttache kultury w ambasadzie Rumunii. Ze strony polskiej referaty, prezentacje i publikacje dotyczące tolerancji i metod nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, które zostały przygotowane przez nauczycieli SP Łążyn II przedstawił w języku angielskim p. Daniel Motyka. W konferencyjnym zespole polskim byli również: dyrektor SP Łążyn II p. Hanna Affelt oraz dyrektor SP w Obrowie p. Artur Affelt.

Międzynarodowa konferencja i wydana książka z publikacjami 8 odczytów nauczycieli z SP Łążyn II daje nowe możliwości rozwoju nauczycielom ale także przyczynia się do pokonywania przeszkód w tolerancji innych narodów. W październiku 2018 r. kolejni nauczyciele wraz z uczniami SP Łążyn II będą gościć w Bułgarii w miejscowości Hadżidimobo.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.