Wakacyjny wyjazd do kina i Parku Etnograficznego

2018-08-24

Kolejną wakacyjną propozycją Osieckiego Klubu Kultury oraz GOK Obrowo dla dzieci i młodzieży, był wyjazd, 21 sierpnia do Torunia do kina oraz Parku Etnograficznego. W kinie obejrzeliśmy fantastycznonaukowy film akcji, pt. „Antman i Osa”. Po seansie, ze świata przyszłości wybraliśmy się do świata przeszłości. Odwiedziliśmy toruński Park Etnograficzny. Młodzi mieli okazję zobaczyć jak żyli nasi przodkowie w różnych regionach Polski. W parku, oprócz chat można zwiedzić i podziwiać, między innymi: młyn wodny, wiatrak, kuźnię, barkę, dawny wóz strażacki, piece chlebowe. Młode pokolenie zobaczyło również jak wyglądała dawna lodówka, czyli ziemianka.

Po zwiedzeniu skansenu wybraliśmy się na lody i odpoczęliśmy na leżakach.

Serdecznie dziękuję Reni Kwiatkowskiej za pomoc w opiece nad grupą.

W imieniu dzieci, młodzieży i rodziców pragnę podziękować Panu Wójtowi, Andrzejowi Wieczyńskiemu, Pani Sekretarz, Mirosławie Kłosińskiej oraz Pani Kierownik GOK w Obrowie, Annie Strzeleckiej za sfinansowanie wyjazdu wakacyjnego.

 

Ewelina Mytlewska

fot. Renata Kwiatkowska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.