Wakacje dzieci i młodzieży z Osieka nad Wisłą

Wakacje dzieci i młodzieży z Osieka nad Wisłą
2019-09-03

 Podczas wakacji dla dzieci z Osieka nad Wisłą i okolic przygotowano wiele atrakcji. W czerwcu, dla członków scholi oraz ministrantów, ks. proboszcz Rafał Bogus zorganizował 4-dniowy wyjazd na Mazury. 62-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat, między innymi zwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, udała się w rejs statkiem po jeziorze Mikołajki oraz Śniardwy, brała udział w spływie łodziami po krystalicznie czystej rzece Krutyni. Warto wspomnieć, że jedną z atrakcji był również pobyt w Aquaparku w hotelu „Gołębiewski” w Mikołajkach. Każdego dnia dzieci wspaniale integrowały się, bawiąc się wspólnie na łonie natury. Zostało również przygotowane ognisko. Ostatniego dnia udaliśmy się do Świętej Lipki, gdzie w Sanktuarium Maryjnym byliśmy słuchaczami wyjątkowego koncertu organowego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Brodnicy gdzie zwiedziliśmy bardzo ciekawe muzeum przyrodnicze. Dzieci wróciły do Osieka pełne pozytywnych wrażeń.

 Kolejny już raz młodzież powyżej 14. roku życia wzięła udział w Diecezjalnych Dniach Młodzieży 18-21 lipca w Hartowcu.

 W ramach wakacji z Osieckim Klubem Kultury zostały przygotowane dwa wyjazdy do Teatru Lalek „Baj Pomorski”. W lipcu dzieci obejrzały spektakl, pt. „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza”. Dzięki współpracy z Alicją Tarkowską pojechały również dzieci z Zawał. W sierpniu wybraliśmy się na spektakl, pt. „Przygody doktora Bonifacego Trąbki”. Po teatrze były lody oraz zabawa w Piernikowym Miasteczku.

 Nie mogło również zabraknąć wyjazdu do kina do Torunia. Młodzi widzowie obejrzeli film, pt. „Król Lew”. Tego samego dnia zwiedziliśmy również Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika.

 W sierpniu wzięliśmy udział w warsztatach w pracowni wikliniarskiej „Koszyczek”, prowadzonych przez Małgorzatę Paurowską.

 Na koniec wakacji zaprosiliśmy do Osieka do remizy strażackiej kino objazdowe. Obejrzeliśmy seans, pt. „Mia i biały lew”.

 Na pożegnanie lata dla członków grupy teatralnej oraz scholi oraz planujemy biwak 6-7 września w świetlicy w Stajenczynkach.

Chciałabym serdecznie podziękować panu wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu, pani sekretarz Mirosławie Kłosińskiej za pomoc i zapewnienie transportu na wyjazdy.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.