W gminie Obrowo w I turze zwyciężył Andrzej Duda

W gminie Obrowo w I turze zwyciężył Andrzej Duda
2020-06-29

W naszej gminie działało 7 komisji wyborczych. W komisjach nr 4 w  Łążynie i nr 5 w Obrowie wyraźnie wygrał urzędujący prezydent. Z kolei w komisjach nr 6 i 7 w Osieku nad Wisłą oraz nr 1 w Brzozówce dużą przewagę miał Rafał Trzaskowski. W dobrzejewickiej komisji nr 2 (szkoła, budynek B) zwyciężył Trzaskowski, a w komisji nr 3 (szkoła, budynek A) – Andrzej Duda.

Andrzej Duda – 37,48 % głosów, Rafał Trzaskowski – 31,95 %, Szymon Hołownia – 17,54 %, Krzysztof Bosak – 6,97 %, Władysław Kosiak – Kamysz – 2,92 % - takie są wyniki głosowania w naszej gminie w wyborach prezydenckich, które odbyły się 28 czerwca. Frekwencja wyniosła 67,26 %.

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki głosowania w wyborach prezydenckich, które odbyły się 28 czerwca dla naszej gminy. Frekwencja wyniosła 67,26%. Mieszkańcy gminy Obrowo oddali 8 782 ważne karty do głosowania. Najwyższa frekwencja - 74% uprawnionych -  była w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 7 w Osieku nad Wisłą, a najniższa  - 62,93 % - w Komisji nr 5 w Obrowie.

Szczegółowe dane dotyczące frekwencji w wyborach Prezydenta RP w 2020 r. w gminie Obrowo

Po otrzymaniu danych z wszystkich siedmiu komisji działających w naszej gminie PKW podała wyniki:

Rafał Trzaskowski zwyciężył w następujących Obwodowych Komisjach Wyborczych: nr 1 w Brzozówce, nr 2 w Dobrzejewicach (szkoła, bud. A) oraz nr 6 i 7 w Osieku nad Wisłą. W obu osieckich komisjach przewaga Rafała Trzaskowskiego nad obecnie urzędującym prezydentem jest bardzo wyraźna.

Andrzej Duda zwyciężył w obwodowych komisjach nr 3 w Dobrzejewicach (szkoła, bud. B), nr 4 w Łążynie oraz nr 5 w Obrowie. We wszystkich ww. komisjach (3, 4, 5) przewaga prezydenta Dudy nas Rafałem Trzaskowskim była wysoka.

Na zdjęciu głosuje sekretarz gminy Obrowo Mirosława Kłosińska.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.