V EDYCJA BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH ”RAZEM DO WOLNOŚCI”

2017-06-23

Piąta edycja biegu przełajowego ”Razem do wolności” realizowana w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu współfinansowana przez Marszałka Województwa Pana  Piotra Całbeckiego ,Wójta Gminy Obrowo Pana Andrzeja Wieczyńskiego , Dyrektora GiLO w Dobrzejewicach Pana Janusza Iwańskiego, a także przez  WSKO ” Edukacja i Przyszłość” w Brąchnówku oraz UKS ”Florian” w Dobrzejewicach.

2 czerwca 2017 r. na terenie ZS w Dobrzejewicach odbyły się zawody sportowe o charakterze popularyzacji biegania w siedmiu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

Oficjalne rozpoczęcie zawodów nastąpiło o godzinie 10:00 na obiekcie sportowym ”ORLIK”, którego dokonał  Dyrektor GiLO w Dobrzejewicach Pan Janusz Iwański.

Na zawody zgłosiło się ok. 250  uczestników w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

Oprócz uczestników na zawody w biegach przełajowych stawiła się liczna grupa kibiców zaczynając od najmłodszych a kończąc na najstarszych.

Zawody odbyły się w sportowej atmosferze przy ogromnym dopingu przybyłej publiczności , która zagrzewała zawodników do sportowej rywalizacji.

W trakcie zawodów do dyspozycji zawodników i zawodniczek były napoje chłodzące, kiełbaski z grilla oraz słodkości.

Na zakończenie zawodów  wszyscy udali się przed podium oraz miejsce gdzie znajdowały się banery i flagi sponsorów  biegów przełajowych.

Uroczystego wręczenia nagród , pucharów, dyplomów oraz medali dokonali  Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Toruńskiego Pani Mirosława Kłosińska , Dyrektor SP w Dobrzejewicach Pani Renata Nowakowska oraz Dyrektor GiLO w Dobrzejewicach Pan Janusz Iwański.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał upominek od organizatorów za wzorowy przykład upowszechniania kultury fizycznej i sportu a także postawę ”fair play”.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowy dyplom, medal oraz nagrodę rzeczową.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

O godzinie 15:00 nastąpiło oficjalne pożegnanie uczestników oraz zakończenie zawodów.

Dla uczczenia patriotów  i ważnych dla Pomorza i Polski  , w tym dla uczczenia Dnia Wolności na pamiątkę wolnych wyborów przeprowadzane były biegi dla wszystkich pod hasłem : Razem do Wolności.

W imprezie sportowej wzięło udział około 250 zawodników  w 7  kategoriach wiekowych ; najliczniej reprezentowane były kategorie najmłodszych dziewcząt i chłopców , co bardzo cieszy organizatorów , że dzieci i młodzież garną się do biegania , ale nie zabrakło zainteresowania biegami wśród dorosłych.

Impreza wzbudziła duże zainteresowanie i w ocenie uczestników i gości była bardzo udana. Partnerami wspierającymi organizację i przebieg imprezy był Marszałek Województwa Pan  Piotr Całbecki, Wójt Gminy Obrowo Pan Andrzej Wieczyński , Dyrektor GiLO w Dobrzejewicach Pan Janusz Iwański a także przez  WSKO ” Edukacja i Przyszłość ” w Brąchnówku oraz UKS ”Florian” w Dobrzejewicach.

Organizacją zawodów zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół GiLO i SP w Dobrzejewicach . Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Toruńskiego Pani Mirosława Kłosińska pogratulowała  zwycięzcom oraz organizatorom za uczczenie 28 rocznicy wolnych wyborów na sportowo. Zgromadzone rzesze uczestników w trakcie zorganizowanych biegów dowodzą , że impreza rekreacyjno-sportowa spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży . W każdej kategorii startowało kilku do kilkudziesięciu zawodników. Ciepłe słowa p. Mirosławy Kłosińskiej do  uczestników o imprezie i serwowane pomysły na następną edycję są potwierdzeniem zapotrzebowania na bieganie dla rekreacji i zdrowia.

Bartłomiej Figurski

Lista zwycięzców:

 • SP klasy I-II dziewczęta:

 

 1. Ola Żochowska
 2. Blanka Ramlau
 3. Laura Chojnacka

 

 • SP klasy I-II chłopcy:

 

 1. Krystian Kobusiński
 2. Olek Piątkowski
 3. Jan Banaszak

 

 • SP klasy III-IV dziewczęta:

 

 1. Martyna Nowakowska
 2. Wiktoria Trzcińska
 3. Michalina Ciesielska

 

 • SP klasy III-IV chłopcy:

 

 1. Igor Wierzbowski
 2. Mikołaj Popławski
 3. Jakub Kosiński

                3.  Oskar Celmer

 

 • SP klasy V-VI dziewczęta:

 

 1. Julita Pęcherska
 2. Martyna Sadowska
 3. Anita Sławkowska

 

 • SP klasy V-VI chłopcy:
 1. Kamil Sławkowski
 2. Bartek Białobłocki
 3. Igor Benke

 

 • Gimnazjum I klasy dziewczęta:
 1. Joanna Wiśniewska
 2. Ksenia Meyer
 3. Weronika Tecmer

 

 • Gimnazjum I klasy chłopcy:
 1. Piotr Szpakowski
 2. Kacper Zulewski
 3. Kuba Jabłoński

 

 • Gimnazjum II klasy dziewczęta:
 1. Alicja Nurkowska
 2. Lidia Puszakowska
 3. Oliwia Dawiec

 

 • Gimnazjum II klasy chłopcy:
 1. Mateusz Chojnacki
 2. Damian Adamski
 3. Czarek Łakomiec

 

 • Gimnazjum III klasy dziewczęta:
 1. Wiktoria Kalinowska
 2. Natalia Duszkiewicz
 3. Angelika Lesińska

 

 • Gimnazjum III klasy chłopcy:
 1. Oskar Klonowski
 2. Marek Budny
 3. Daniel Dąbrowski

 

 • OPEN:
 1. Piotr Sadowski
 2. Mateusz Kamiński
 3. Mateusz Kołaczyński 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.