Tomik wierszy lokalnych poetów „Głosy z ziemi obrowskiej”

Tomik wierszy lokalnych poetów „Głosy z ziemi obrowskiej”
2019-07-12

Uroki naszej obrowskiej ziemi powodują natchnienie u wielu artystów. Okazuje się, że przyroda pozytywnie oddziałuje na twórczość poetów. Od pewnego czasu w Osieckim Klubie Kultury odbywają się SPOTKANIA Z POEZJĄ, podczas których poznałam wielu wrażliwych, obdarzonych talentem artystów. Dzięki wsparciu wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego został wydany tomik wierszy „Głosy z ziemi obrowskiej”. Przeznaczono na to środki z Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie.

 W tomiku znajdziemy wiersze 6 poetów. To osoby różnych profesji z Osieka nad Wisłą, Obrowa, Sąsieczna oraz Głogowa. Najmłodszy z nich to 17-latek, uczeń liceum. Najstarsi to zacni seniorzy z dużym, życiowym doświadczeniem. Każdy z tych wrażliwych osób pisze własnym, niepowtarzalnym oraz wyjątkowym stylem. To wiersze o naszej pięknej ziemi obrowskiej, przyrodzie, przemijaniu, troskach dnia codziennego, tęsknotach, miłości... To pytania... Wśród nich znajdziemy również wspomnienia, między innymi z wydarzeń kulturalnych w Osieku nad Wisłą.

Najmłodszy z artystów napisał, że poezja prowadzi go przez świat, pomaga podziwiać piękno, obserwować smutek, dostrzegać szczęście. Dzięki poezji może przekazać swoje uczucia w formie wiersza...

Dziękujemy i gratulujemy talentu: Alinie Żebrowskiej, Hannie Stroińskiej, Agnieszce Jabłońskiej, Grzegorzowi Słupczewskiemu, Adrianowi Topolskiemu oraz Mateuszowi Stępniewskiemu. Życzymy wielu natchnień na łonie naszej pięknej ziemi obrowskiej!

Tomiki pojawią się wkrótce w bibliotekach oraz szkołach gminy Obrowo. Będą wręczane również gościom oraz uczestnikom konkursów recytatorskich jako upominki.

Składam serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu oraz Pani Kierownik GOK Annie Strzeleckiej za sfinansowanie wydania książek.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.