Szacowanie szkód

Szacowanie szkód
2019-08-02

Wójt Gminy Obrowo informuje, iż w związku z wystąpieniem na terenie Gminy Obrowo niekorzystnego zjawiska atmosferycznego jakim jest susza, istnieje możliwość składania wniosków o dokonanie szacowania szkód w uprawach, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 sierpnia 2019 r. do godz. 12.00, do pokoju nr 35.

Druki wniosków do pobrania ze strony internetowej Gminy www.obrowo.pl lub w pokoju nr 35.

WAŻNE !!! -  powierzchnie upraw uszkodzonych i nieuszkodzonych wpisanych do wniosku muszą być zgodne z powierzchniami upraw zgłoszonych do dopłat bezpośrednich.

IUNG – PIB opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski i określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą. Aktualnie susza rolnicza na terenie gminy Obrowo występuje wśród upraw:

 

- zboża jare,

- kukurydza na ziarno,

- kukurydza na kiszonkę,

- krzewy owocowe,

- rośliny strączkowe.

Szacowania szkód można dokonać tylko w przypadku tych upraw, które znajdują się jeszcze na polu!!!

Wniosek

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.