Symfonia fantastyczna Hectora Berlioza

2017-04-04

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które na długo zapisze się w pamięci melomanów. Po raz pierwszy w Toruniu wykonana zostanie jedna z najważniejszych kompozycji w historii muzyki – Symfonia fantastyczna Hectora Berlioza.

Utwór, który wyznaczył nowe drogi w muzyce klasycznej, od dnia prawykonania w 1830 roku do dziś wzbudza ogromne emocje. Pierwsza wielka kompozycja Hectora Berlioza, przez wielu nazywana najwspanialszą symfonią romantyzmu, stała się swoistą manifestacją jego założeń artystycznych. Powstała pod wpływem intensywnego uczucia kompozytora do irlandzkiej aktorki, a każda z pięciu części zawiera motyw przewodni. Utwór opowiada historię artysty, który zatruwając się opium z powodu beznadziejnej miłości, ujawnia swoją egzaltowaną naturę i romantyczną wyobraźnię.

Dzieło cieszące się niesłabnącą popularnością wśród publiczności zabrzmi w piątek, 7 kwietnia o godzinie 19:00 w sali koncertowej CKK Jordanki.

Gościem koncertu będzie światowej klasy wirtuoz fortepianu – Eugen Indjić. Artysta, który "gra Chopina jak Polak, Debussy'ego jak Francuz i Prokofiewa jak rosyjski mistrz" wykona Koncert fortepianowy nr 24 c-moll W.A. Mozarta. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów, w tym m.in. Konkursu Chopinowskiego w 1970 roku.

Na koncercie wysłuchamy ponadto Csardas Rhapsody węgierskiego kompozytora Eugena Zadora. Utwór napisany w stylu późnoromantycznym, inspirowany Richardem Straussem nie był dotychczas wykonywany w Polsce. Prapremierowo zaprezentują go toruńscy symfonicy pod batutą maestro Mariusza Smolija.

Specjalna cena biletu grupowego - 25 zł ( - 50%).

Piątek 07.04.2017, Sala Koncertowa CKK Jordanki, godz. 19:00

 

REZERWACJA DO DNIA, 5 KWIETNIA.

KONTAKT: EWELINA MYTLEWSKA, 697083076

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.