Święto Pieczonego Ziemniaka w Stajenczynkach

2018-09-28

8 września 2018 r. odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka w Stajenczynkach. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  „PODAJ RĘKĘ” działające od wielu lat na terenie Gminy Obrowo. Prezes stowarzyszenia Pani Daniela Korpalska  przywitała wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości, w tym ks. proboszcza parafii w Osieku nad Wisłą Rafała Bogusa.

Słoneczna pogoda sprzyjała różnorakim zabawą na świeżym powietrzu, w pięknych okolicznościach przyrody stajenczyńskiej wsi. Suto zastawiony stół  wzmagał apetyty uczestników i gości. Pyszne placki ziemniaczane, świeżo upieczone, z masłem i solą robiły swoistą furrorę. Rodzice niepełnosprawnych uczestników dodatkowo przygotowali domowe wypieki. Tata jednej z uczestniczek i jednocześnie świetny muzyk przygrywał na akordeonie. Wszyscy śpiewali i bawili się w takt znanych polskich melodii. Cała impreza zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wysiłek włożony w przygotowanie spotkania, a uczestnikom za miłą i przyjazną atmosferę.

RK, EK


 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.