Sukces czwartoklasistów

Sukces czwartoklasistów
2017-01-20

Uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej w Łążynie II wraz z wychowawczynią p. E. Zbąską wychodząc naprzeciw priorytetowi MEN na r. szk. 2016/17 wzięli udział w grze czytelniczej. Ogłoszona przez wydawnictwo GWO gra nosi nazwę „Między nami czytelnikami” i ma zasięg ogólnopolski. W tym roku szkolnym odbywa się już  jej 4 edycja. W pierwszym z trzech etapów zadanie polegało na przygotowaniu „żywego obrazu” do fragmentu dowolnie wybranej książki i wykorzystanie go do propagowania czytelnictwa. Pracy było co niemiara, ale zabawa przy tym świetna!

Nasz  „żywy obraz” do fragmentu „Akademii pana Kleksa” J. Brzechwy oglądali na szkolnym telewizorku wszyscy uczniowie. Młodszym dzieciom przedstawiciele  starszych klas i nauczyciele czytali fragmenty książki. Kiedy już wszyscy bliżej zapoznali się z sympatycznym panem Kleksem, ogłosiliśmy „Dzień Akademii”. We współpracy z biblioteką szkolną pod opieką p. M. Ziółkowskiej zorganizowaliśmy konkurs na najlepszą znajomość książki dla kl. III i IV oraz dla wszystkich konkurs na największą ilość „kleksowych” gadżetów.

W  ostatniej potyczce zwyciężyła... zerówka! Czwartoklasiści  także zostali uhonorowani. Spośród ponad setki  prac, jakie napłynęły do wydawnictwa to właśnie nasza została wyróżniona za oryginalny pomysł. Przed nami jeszcze drugi i trzeci etap konkursu. To dużo pracy. Ale nic tak nie uskrzydla jak sukces na początku. Trzymajcie za nas kciuki ! J

E. Zbąska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.