Sprzęt od Ministra Sprawiedliwości

Sprzęt od Ministra Sprawiedliwości
2018-09-14

W dniu 29 sierpnia 2018 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie został wręczony OSP z terenu gminy Obrowo sprzęt współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Uroczystego przekazania sprzętu dokonali:  Wójt Andrzej Wieczyński, przedstawiciel Komendy Miejskiej PSP w Toruniu Adam Robaczewski oraz członek Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Bogusław Kashyna.

Strażacy wzbogacili się m.in. o defibrylatory; zestaw ratownictwa PSP R1 (razem z deską ortopedyczną, szynami Kramera); pilarki do drewna; latarki; detektory napięcia prądu przemiennego. 

Jest to milowy krok w ratownictwie na terenie gminy Obrowo. Od dziś strażacy w Dobrzejewicach, Kawęczynie, Osieku nad Wisłą oraz Szembekowie posiadają defibrylatory, które mogą być używane w nagłych stanach zagrożenia życia, u osoby nieprzytomnej, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie pracy serca. Każdy zakup nowoczesnych narzędzi ratowniczych cieszy strażaków, władze gminne, podkreśla Wójta Andrzej Wieczyński.

Z Funduszu Sprawiedliwości pozyskano 99% dotacji oraz z budżetu Gminy Obrowo 1% wartości. Całkowity koszt zakupu  to ponad 44 tysiące złotych.

Sławomir Lewandowski

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.