Spotkanie w starostwie

Spotkanie w starostwie
2019-09-11

W Starostwie zagościli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wraz z Wicewojewodą Kujawsko-Pomorskim Józefem Ramlauem oraz samorządowcy z terenu powiatu, którzy starali się o dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wnioski o wsparcie dla inwestycji drogowych przygotowały i złożyły powiat toruński oraz gminy: Chełmża, Czernikowo, Lubicz, Łubianka i Zławieś Wielka. 

– Drogi są krwioobiegiem gospodarki, cieszę się więc, że ten program dotyczący rozwoju sieci dróg lokalnych również tu znajduje partnerów, którzy chcą z niego korzystać. – mówił na wstępie spotkania minister Ardanowski i zapowiedział kontynuację programu w kolejnych latach oraz zwiększenie środków na jego realizację.

Wicewojewoda Ramlau wspomniał o tym, że 30 sierpnia premier Morawiecki podpisał zgodę na realizację wszystkich projektów, które zostały uprzednio zatwierdzone w regionach. – To wy decydujecie o tym, co jest Wam potrzebne – ten Fundusz to przykład dobrej współpracy rządu i samorządu i najlepsze koło zamachowe rozwoju regionalnego. – dodał Wicewojewoda i wręczył samorządowcom symboliczne czeki.

Powiat toruński skorzysta z dofinansowania przy trzech inwestycjach na drogach powiatowych: 
•    przebudowie drogi Gostkowo–Papowo Toruńskie
•    rozbudowie drogi Chełmża–Brąchnowo–Pigża
•    przebudowie ciągu komunikacyjnego dróg powiatowych relacji Dąbrowa Chełmińska–Bolumin–Skłudzewo oraz drogi powiatowej relacji Gierkowo–Skłudzewo–Rzęczkowo.

Poza tym dofinansowania otrzymały gminy Obrowo i Łubianka – każda na trzy inwestycje, gmina Czernikowo na dwa projekty i po jednym gminy Lubicz, Chełmża i Zławieś Wielka. – Nasze inwestycje są w pełni przygotowane, już jesteśmy po przetargach, jutro podpisujemy umowy z wykonawcami. – powiedział na zakończenie Starosta Toruński Marek Olszewski i dodał – To jest ogromna pomoc, ogromny krok do przodu i szansa na rozwój gospodarczy oraz poprawę jakości życia naszych mieszkańców.

źródło: powiattorunski.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.