Spotkania z żołnierzami AK na Tarasie Widokowym

Spotkania z żołnierzami AK na Tarasie Widokowym
2018-09-06

25 sierpnia na Tarasie Widokowym im. Michała Kokota odbyło się spotkanie z żołnierzami AK oraz sybiraczką. Zaprosiliśmy tych wyjątkowych gości, aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na spotkanie przybyli:

-porucznik Kazimiera Zańczuk ps. Kruszynka

- podporucznik Edward Trzeciak ps. Galar

- Marta Jatczak – sybiraczka, członek Koła Toruń Światowego Związku Żołnierzy AK

- Joanna Kowalska – prezes Koła Toruń Światowego Związku Żołnierzy AK

Zebraliśmy się wszyscy wokół ogniska, żeby wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Wysłuchaliśmy również wierszy w wykonaniu: Hanny Stroińskiej, Zuzanny Mytlewskiej  oraz Pauliny Murawki.

W imieniu pana wójta gminy Obrowo dzieci wręczyły kwiaty naszym wspaniałym gościom. Na powitanie, piosenkę  o naszej ukochanej Polsce  zaśpiewały: Marta Cymer, Majka Kopystecka oraz Emilka Rabiasz. Akompaniował im Maksymilian Mytlewski.

Nasi goście zachwycili się pięknem malowniczego Tarasu Widokowego im. Michała Kokota. Przybliżyliśmy im patrona tego urokliwego miejsca i wspomnieliśmy jego urodziny (23.08.).

Wysłuchaliśmy wspomnień naszych gości. Wszyscy jesteśmy dla nich pełni szacunku. To było piękne, wzruszające spotkanie.

Pragnę gorąco podziękować naszym wspaniałym gościom i bohaterom. Wszyscy byliśmy zaszczyceni ich obecnością. Obiecali, że we wrześniu lub październiku odwiedzą szkołę w Osieku nad Wisłą oraz  w Obrowie. Ich wspomnienia to dla nas prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu.

Słowa wdzięczności kieruję  do pana wójta Andrzeja Wieczyńskiego, pani kierownik GOK Anny Strzeleckiej w Obrowie oraz Krzysztofa Balewskiego i Andrzeja Mytlewskiego  za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Warto wspomnieć, że Krzysztof Balewski opiekuje się Tarasem Widokowym i jest inicjatorem różnych spotkań w tym niezwykłym miejscu.

Paniom z KGW Stajenczynki i KGW Osiek nad Wisłą serdecznie dziękuję za przygotowanie słodkiego poczęstunku, panu Henrykowi Kamińskiemu oraz Kamilowi Kamińskiego za akompaniament przy ognisku.

Ewelina Mytlewska

fot. Renata Kwiatkowska, Marek Rabiasz, Jacek Melerski

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.