SP w Łążynie II naprzeciw wyzwaniom nowoczesnej Europy

2018-12-20

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łążynie II (za sprawą nauczycielek: Elżbiety Zbąskiej i Agnieszki Kilińskiej) została zakwalifikowana do udziału w programie europejskim SOLIDARNOŚĆ.  PODAJ DALEJ! Jego liderem jest francuska  Liga Edukacji, a partnerami projektu są: Fundacja Szkoła z Klasą (Polska), Centrum Badań nad Pokojem (Chorwacja) oraz Fundacja Cives (Hiszpania). Dzięki wsparciu europejskiego programu Erasmus+ projekt ten nabrał wymiaru międzynarodowego.

Cel projektu to zaangażowanie młodych ludzi w dyskusję o różnorodności społecznej, dyskryminacji i różnych perspektywach widzenia rzeczywistości. Inspiracją do podjęcia działań jest  Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. 21 marca 2019 r. uczniowie wyślą pocztówki z przekazem solidarności. Najpierw jednak w szkołach biorących udział w programie odbędą się warsztaty dotyczące dyskryminacji, interpretacji obrazów oraz pisania tekstów.

Mamy nadzieję, że doświadczenia naszych uczniów wyniesione z projektu pomogą im dostrzec i przemyśleć wyzwania, z którymi mierzą się na co dzień ludzie spoza naszego najbliższego otoczenia, a stereotypy i uprzedzenia będą im obce.

Agnieszka Kilińska

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.