Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń

2016-10-06

W dniach 30 września i 4 października 2016 r. dzieci i nauczyciele, a także dyrektorzy szkół: Renata Nowakowska, Hanna Affelt, Anna Koźlikowska i Mariola Nagórka wraz z wójtem Andrzejem Wieczyńskim i urzędniczkami zapoczątkowali akcję sadzenia drzew dla przyszłych pokoleń. Pomysłodawczynią i organizatorką akcji była pani Sylwia Knyszyńska, zajmująca się rolnictwem w referacie rozwoju gospodarczego Urzędu Gminy w Obrowie.

Takie akcje sadzenia drzew będziemy organizowali cyklicznie, podkreślił wójt Andrzej Wieczyński, bo widać, że dzieci mocno się angażują i lepiej dbają o drzewka, które same sadzą, podlewają je, nadają im imiona i chwalą się nimi wśród bliskich i znajomych. Pani Sylwia wpadła na super pomysł i myślę, że z roku na rok będziemy zachęcali do sadzenia drzew nie tylko dzieci i młodzież, ale także sołtysów i mieszkańców Naszych Małych Ojczyzn, dodał wójt Andrzej Wieczyński, który nie tylko objął patronat nad akcją, ale także czynnie brał udział w sadzeniu drzewek.

O środowisko, w którym żyjemy warto dbać, a drzewa nie tylko dają nam tlen, ale także jak rosną – dają cień w upalne dni i cieszą oko, zmieniając się w różnych porach roku. W ciągu dwudniowej akcji posadziliśmy 93 drzewka, dodaje Sylwia Knyszyńska, 89 sztuk świerku pospolitego, 2 lipy zielono listne i 2 klony bordowo listne. Drzewka trafiły do SP w Dobrzejewicach (6 świerków) i sołectwa Dobrzejewice (6 świerków), a także do ZS w Łążynie II (20 świerków), ZS w Brzozówce (17 świerków i 2 lipy) oraz do tzw. Małej Szkoły w Zębowie (40 świerków i 2 klony).

Dziękujemy dzieciom i nauczycielom, a także dyrektorom szkół za wspólne sadzenie drzewek i zachęcamy do wzięcia udziału w podobnej akcji już za rok.

Marzena Słupczewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.