Ruszają prace na ulicy Osiedlowej w Szembekowie

Ruszają prace na ulicy Osiedlowej w Szembekowie
2020-02-13

Droga będzie miała nową, asfaltową nawierzchnię, wykonane zostaną chodniki, pobocza i zjazdy indywidualne na posesje. Powstaną zatoczki autobusowe i doświetlone przejście dla pieszych z tzw. aktywnymi znakami. Prace mają zakończyć się w lipcu 2020 roku.

Rozpoczęły się prace nad przebudową ulicy Osiedlowej w Szembekowie. W piątek 14 lutego wykonawca robót ma przystąpić do wycinki drzew. Utrudnienia w ruchu w najbliższych dniach będą więc tylko chwilowe, związane z wycinką. O postępie prac i zmianach w ruchu drogowym będziemy informować na bieżąco.

Przebudowa drogi na odcinku 988 metrów obejmuje rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni, frezowanie, wykopy pod poszerzenia i rozbudowę jezdni. Wykonane zostaną chodniki, pobocza, zjazdy indywidualne na posesje o nawierzchni z kostki betonowej. Powstaną zatoczki autobusowe i przejście dla pieszych. Na przejściu zamontowane zostaną lampy oświetleniowe oraz tzw. znaki aktywne „przejście dla pieszych” (są to znaki z dwoma migającymi światłami na górze). Sygnalizacja oraz znaki drogowe zasilane będą poprzez hybrydowy system zasilający (system słoneczno-wiatrowy). Droga będzie mieć nową, asfaltową nawierzchnię.

Na przebudowę ulicy gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 503  tys. zł. Całkowity koszt zadania to 914 tys. zł.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.