Rozpoczęła się przebudowa szkoły w Obrowie

Rozpoczęła się przebudowa szkoły w Obrowie
2020-03-26

Zgodnie z planem 23 marca rozpoczęła się przebudowa szkoły podstawowej w Obrowie. Wykonawca przejął plac budowy i zabezpieczył teren.

Spółka ABC Nieruchomości z Brodnicy, która wygrała przetarg na rozbudowę i termomodernizację szkoły, zdecydowała się rozpocząć prace mimo epidemii koronawirusa. – Wykonawca przekonał nas, że fakt, iż w szkole nie ma lekcji, sprzyja postępowi prac. Najpierw wykonane zostaną roboty, które byłyby uciążliwe podczas normalnego funkcjonowania szkoły. Wymieniona będzie stolarka okienna oraz hydraulika – mówi wójt Obrowa Andrzej Wieczyński. – Dzięki temu być może uda się uniknąć kłopotliwego dla uczniów przeorganizowania zajęć szkolnychdodaje Przemysław Piotrowski, dyrektor szkoły.

Termomodernizacja placówki obejmie:

  • docieplenie części fasad budynku,
  • docieplenie części stropów i stropodachów, w tym wymiana dachu sali gimnastycznej,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej (w dwóch starszych częściach szkoły),
  • montaż kolektorów słonecznych na części dachu budynku,
  • przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i źródła ciepła polegającą na wymianie instalacji c.o. w części budynku, usprawnienie kotłowni na biomasę przez montaż urządzeń automatyki pogodowej oraz montaż automatycznego zasilania w pellet istniejących kotłów na biomasę,
  • budowę dwóch wind w budynku dla umożliwienia dostępu dla osób niepełnosprawnych do dwóch niezależnych części pierwszej kondygnacji budynku szkoły,
  • budowę w budynku szkoły toalety przeznaczonej do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

- Zamontowane zostaną również solary do podgrzewania wody oraz panele fotowoltaiczne na dachu, które zapewnią częściowo energię elektryczną na potrzeby szkoły – mówi dyrektor Piotrowski. – Termomodernizacja w ogóle zmieni wygląd szkoły. Dzięki odnowionej elewacji szkoła zyska nowoczesny, estetyczny design.

Koszty termomodernizacji i rozbudowy szkoły wyniosą łącznie prawie 1, 5 mln złotych.

Zadanie pn. „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w m. Obrowo” (część I) jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 3, Działanie 3.5. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w ramach ZIT, Poddziałanie 3.5.1 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym w ramach ZIT. Nazwa schematu: Termomodernizacja w obiektach należących do jednostek samorządu terytorialnego w ramach ZIT, Nr Konkursu: RPKP.03.05.01-04-0012/19.

 

Plan rozbudowy:

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.