Rozpoczęła się budowa komisariatu w Dobrzejewicach

2015-10-01
72 funkcjonariuszy będzie mogło rozpocząć pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców trzech gmin: Lubicza, Obrowa i Czernikowa pod koniec 2017 roku. W ciągu najbliższych dwóch lat zbudowany zostanie gmach główny komisariatu oraz dwa budynki, w których znajdą się garaże i 18 kojców dla psów służbowych. Koszt budowy i wyposażenia komisariatu w Dobrzejewicach wyniesie około 10 mln. zł.
O potrzebie reorganizacji pracy policji w gminach: Lubicz, Obrowo i Czernikowo mówiono od dawna, podkreśla wójt Andrzej Wieczyński. Kwestią sporną była lokalizacja. Gdy komendant wojewódzki policji zaproponował gminom, żeby przedstawiły lokalizację, na której mógłby zostać wybudowany komisariat, od razu pomyślałem o półhektarowej działce w Dobrzejewicach – dodaje wójt Wieczyński. 
Jak się okazało Dobrzejewice w gminie Obrowo stały się najlepszą lokalizacją pod budowę komisariatu, co cieszy nie tylko włodarza Obrowa, ale także pozostałych samorządowców, bo nowoczesny komisariat będzie służył mieszkańcom i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w trzech sąsiadujących ze sobą gminach oraz poprawi warunki pracy policjantów - podkreślił -na podpisaniu umowy z wykonawcą insp. Antoni Stramek Komendant Miejski Policji w Toruniu.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.