ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE MUZYCZNEJ I STOPNIA

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE MUZYCZNEJ I STOPNIA
2018-09-15

3 września 2018 roku Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Osieku nad Wisłą rozpoczęła nowy rok szkolny 2018/2019. W budynku szkoły, przy ulicy Leśnej 2 zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Galę zaszczycili swą obecnością Wójt Gminy Obrowo  Andrzej Wieczyński, Kierownik Referatu Organizacyjno – Oświatowego UG Obrowo Marzena Słupczewska oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą Katarzyna Wachowska.

Wszystkich zgromadzonych gości powitała Dyrektor Szkoły Muzycznej Mariola Majrowska. Opowiedziała o budynku, w którym działa szkoła muzyczna, o przebudowie i modernizacji wnętrza. Szkoła przejęła ten budynek po dawnym, gminnym przedszkolu. Słowa podziękowań zostały skierowane do władz gminy Obrowo na ręce Wójta Andrzeja Wieczyńskiego, za pozytywne zaopiniowanie niniejszego remontu i zagwarantowania środków finansowych w budżecie,  a także do Państwa Pawła i Mileny Popławskich za ufundowanie Tablicy z nazwą logo szkoły we wewnątrz budynku oraz tabliczek informacyjnych na drzwiach klas. Pani Dyrektor przekazała także podziękowanie pracownikom Administracji i Obsług szkoły, którzy dołożyli wszelkich starań by nowy rok szkolny powitać w pięknym i odświeżonym budynku szkolnym. Odrębne podziękowania zostały też skierowane dla absolwentki szkoły Marty Bezrudczyk, która wykonała malowidło ścienne wewnątrz przy wejściu do szkoły.

Pani Dyrektor przedstawiła nauczycieli pracujących w szkole muzycznej. W roku szkolnym 2018/2019 do grona pedagogicznego dołączyli:

  1. Miryna Susmarska – fortepian
  2. Beata Wierzbicka – flet poprzeczny
  3. Marcela Dębowska – kształcenie słuchu, audycje muzyczne
  4. Magdalena Hydzik – gitara
  5. Robert Matusiak - fortepian

W nowym, muzycznym roku szkolnym naukę będzie pobierać 90 uczniów, których edukować będzie 18 nauczycieli.

Podczas gali głos zabrał również Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, który wręczył  Pani Marioli Majrowskiej nominację na kolejną kadencję na stanowisko Dyrektora. Powołanie obejmuje okres pięciu lat, od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2023 r.

Tradycją stała się oprawa muzyczna uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, którą uświetnili nowi nauczyciele naszej szkoły: M. Hydzik – gitara, B. Wierzbicka – flet poprzeczny przy akompaniamencie M. Susmarskiej i R. Matusiak – fortepian. Wszech rozległa cisza wśród publiczności podczas koncertu, a potem gromkie oklaski świadczyły tylko o tym, że koncert podobał się bardzo wszystkim słuchającym.

Wszystkim życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym!

                                                                                                          Beata Wierzbicka

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.