Rozbłyśnij odblaskiem

2018-10-19

Dnia 18 października na placu koło sklepu DINO Grupa Eventowa Sauron Team wraz z Komendantem Miejskim Policji w Toruniu, Starostą Powiatu Toruńskiego i Wójtem gminy Obrowo Panem Andrzejem Wieczyńskim zorganizowali akcję: „ROZBŁYŚNIJ ROZSĄDKIEM-ZAŁÓŻ ODBLASK”.

Akcja miała na celu poprawienie przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół jak i pieszych oraz rowerzystów.

Dorośli mieli możliwość skorzystania z symulatora dachowania. Urządzanie symuluje dachowanie samochodu osobowego. Pasażerowie zajmują miejsce w symulatorze, zapinają pasy, a następnie pojazd zaczyna obracać się wokół własnej osi. Dzięki tej symulacji możemy odczuć jak zachowuje się  ludzkie ciało wraz z samochodem podczas dachowania.

Przedstawione były również pokazy pierwszej pomocy. Uczestnicy otrzymali informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz gadżety odblaskowe.


ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.