Ważne strony
Treść strony - Aktualności kwiecień 2025
Umowa w ramach KPO podpisana
Gmina Obrowo jako jedna z pierwszych jednostek samorządu terytorialnego w Polsce otrzymała w pierwszej turze środki w ramach programu priorytetowego Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół.
W dniu 2 kwietnia wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński podpisał umowę w tej sprawie. W imieniu NFOŚiGW umowę podpisał zastępca prezesa zarządu Józef Matysiak. W spotkaniu uczestniczyła również zastępca wójta gminy Obrowo Joanna Zielińska, prezes zarządu NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak oraz dyrektor Departamentu Efektywności Energetycznej Katarzyna Jastrzemska.
- Zawarłem dzisiaj w Warszawie umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach której Gmina Obrowo otrzymała 2,7 mln zł dotacji na termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Dobrzejewicach – mówi wójt Andrzej Wieczyński. – Jest to niewątpliwie bardzo duży sukces i wyróżnienie dla naszej gminy – podkreśla.
Gmina Obrowo była jedną z 11 jednostek samorządu terytorialnego, z którą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawarł umowę.
Celem inwestycji jest poprawa efektywności energetycznej budynku, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz obniżenie kosztów energii, co pozytywnie wpłynie na komfort uczniów i pracowników szkoły oraz koszty utrzymania obiektu.
Termomodernizacja głównego budynku szkoły obejmie:
- docieplenie ścian, fundamentów i dachu,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- wymianę instalacji grzewczej, wentylacji,
- wymianę oświetlenia,
- montaż instalacji paneli fotowoltaicznych.
Całkowita wartość inwestycji: 3 676 942,00 zł
Pozyskane dofinansowanie: 2 744 168,09 zł
Wkład własny gminy Obrowo: 932 773,91 zł
Inwestycja zostanie zakończona do 30 czerwca 2026 roku.
Więcej informacji o przyznanych środkach w ramach ww. programu
Inwestycja pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Dobrzejewicach” realizowana jest w ramach inwestycji B1.1.3 Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności" Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
fot. NFOŚiGW