PREZENTER POLSATU SKAZANY ZA ZNIESŁAWIENIE GMINY OBROWO

PREZENTER POLSATU SKAZANY ZA ZNIESŁAWIENIE GMINY OBROWO
2018-04-12

Zgodnie z treścią punktu I., II., III. oraz V sentencji wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi w Warszawie w IV Wydziale Karnym, ogłoszonego w dniu 28 marca 2018 roku w sprawie z oskarżenia Gminy Obrowo o zniesławienie (sygn. akt: IV K 819/16) oskarżonego prezentera Telewizji Polsat Adama K. w ramach zarzucanego mu czynu:

- Sąd uznał oskarżonego za winnego tego, że w dniu 3 lutego 2015 roku w zwiastunie programu "Interwencja" emitowanym w środkach masowego komunikowania na antenie Telewizji Polsat pomówił Gminę Obrowo o takie postępowanie jej radnych, które mogło poniżyć ją w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania jej zadań ustawowych w ten sposób, że przypisał radnym z Gminy Obrowo bulwersujące i naganne zachowania innych uczestników szkolenia, w którym brali udział, polegające na tym, że radni z Gminy Obrowo napadli na dziennikarza Polsatu Artura Borzęckiego, zabrali mu telefon i uwięzili go w hotelu do czasu przyjazdu Policji, czym wypełnił znamiona występku z art. 212 par. 2 k.k. i za to na tej podstawie skazał go na karę grzywny w kwocie 1 000,00 złotych,

- orzekł od oskarżonego nawiązkę na rzecz Stowarzyszenia "Pomoc Osobom Niepełnosprawnym - Podaj Rękę" w Obrowie w kwocie 10 000,00 złotych,

- orzekł podanie wyroku do publicznej wiadomości,

- zasądził od oskarżonego na rzecz oskarżyciela prywatnego Gminy Obrowo zwrot kosztów procesu.

Wyrok jest nieprawomocny.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.