POLSAT ZOBOWIĄZANY DO PRZEPROSIN RADNYCH Z OBROWA

POLSAT ZOBOWIĄZANY DO PRZEPROSIN RADNYCH Z OBROWA
2018-03-11

Zgodnie z treścią punktu 1. sentencji wyroku Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, II Wydział Cywilny, ogłoszonego w dniu 15 lutego 2018 roku w sprawie z powództwa Juliusza Błaszkiewicza, Jerzego Falkowskiego, Mirosławy Kłosińskiej, Marii Lewandowskiej, Krzysztofa Michalskiego, Wiesława Popławskiego, Romana Skórskiego, Alicji Tarkowskiej, Andrzeja Wierzbickiego przeciwko Telewizji Polsat Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie o ochronę dóbr osobistych (sygn. akt II C 880/16) nakazano pozwanej Telewizji Polsat Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie do opublikowania w Telewizji Polsat w czasie od godziny 18:30 do godziny 18:50 wyraźnie widocznego ogłoszenia na planszy, która będzie wyświetlana dwukrotnie przez 30 sekund w każdy piątek przez okres 2 tygodni w terminie 7 dni od dnia uprawomocnienia się wyroku, o następującej treści:

„Telewizja Polsat spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie oświadcza, że w zwiastunach programu „Interwencja” wyemitowanych między innymi w dniu 04 lutego 2015 roku oraz w dniu 31 grudnia 2015 roku pod nazwą „Huczne szkolenie radnych” naruszono dobra osobiste przedstawicieli Gminy Obrowo Marii Lewandowskiej, Alicji Tarkowskiej, Andrzeja Wierzbickiego, Wiesława Popławskiego, Juliusza Błaszkiewicza, Romana Skórskiego, Jerzego Falkowskiego, Krzysztofa Michalskiego oraz Mirosławy Kłosińskiej, poprzez bezpodstawne przypisanie im drastycznie nagannego zachowania innych uczestników szkolenia, polegającego na tym, że to radni z Gminy Obrowo napadli na Artura Borzęckiego, zabrali mu telefon, skasowali film i uwięzili go w hotelu. Telewizja Polsat przeprasza powyższe osoby za przyczynienie się do upowszechnienia w opinii publicznej ich negatywnego wizerunku”.

Wyrok jest nieprawomocny.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.