Poezja „gra” w duszach młodych ludzi

Poezja „gra” w duszach młodych ludzi
2019-04-01

Młodzież z Osieka nad Wisłą i okolic chętnie bierze udział w konkursach recytatorskich. 22 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu odbył się półfinał Konkursu „Wiersze, które lubimy”. Wzięli w nim udział: Wojciech Szymański oraz Maksymilian Mytlewski. Reprezentowali ZS w Osieku nad Wisłą. Maksymilian Mytlewski przeszedł do finału, który odbędzie się 19 maja.

W sobotę, 23 marca odbył się XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Twórców Ziemi Dobrzyńskiej, pt. „Dobrze, ziemio”. Uczennica Szkoły Podstawowej w Obrowie Nina Jabłońska oraz uczeń ZS w Osieku nad Wisłą Maksymilian Mytlewski zdobyli Nagrodę Dyrektora.

29 marca w Gronowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poetycka podróż z mistrzami humoru i satyry po krainie polskiej poezji minionego stulecia”. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Obrowie oraz Osieckiego Klubu Kultury godnie reprezentowali naszą gminę. W konkursie wzięli udział uczniowie p. Joanny Karczewskiej, p. Moniki Bibersztajn oraz podopieczne Eweliny Mytlewskiej: Marta Pietruszyńska, Wiktoria Cichoracka, Jakub Gerc, Marcelina Mazur, Oliwia Kowalska, Martyna Foksińska oraz Zuzanna Mytlewska. W konkursie wzięło udział 36 recytatorów ze szkół powiatu toruńskiego.

Martyna Foksińska za swoją interpretację wiersza J. Tuwima, pt. „Karta z dziejów ludzkości” zdobyła WYRÓŻNIENIE.

Zuzanna Mytlewska za interpretację wiersza K. I. Gałczyńskiego, pt. „Strasna zaba (wiersz dla sepleniących)” zdobyła GRAND PRIX.

Wszystkim recytatorom gratulujemy wytrwałości w przygotowaniach do konkursu i dziękujemy za godne reprezentowanie gminy Obrowo.

Podczas występu mieliśmy okazję podziwiać piękne występy grupy wokalnej z Brzozówki oraz uczennic szkoły w Gronowie, przygotowanych przez p. Beatę Musiałę.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.