Podtopienia na gruntach rolnych

Podtopienia na gruntach rolnych
2018-01-30

W związku z pismem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie podtopień na gruntach rolnych, które miały miejsce na skutek dużej ilości opadów w drugiej połowie 2017 r. i uniemożliwiły zebranie niektórych plonów, wykonanie zabiegów agrotechnicznych oraz zasiewy ozimin, prosimy o przekazywanie danych dotyczących:


- powierzchni podtopionych gruntów,
- areału, z którego nie zebrano plonów,
- głównych upraw, których zbioru nie dokonano,
- szacunkowej wartości nie zebranych plonów,
- areału, na którym nie wykonano jesiennych zabiegów agrotechnicznych,
- areału, na którym nie dokonano zasiewu zbóż ozimych.


Formularz zgłoszenia w w/w sprawie dostępny, jest w Urzędzie Gminy Obrowo oraz na stronie internetowej.

Dane należy przekazać do Urzędu Gminy Obrowo w wersji: papierowej (pokój nr 35) lub elektronicznej (skan podpisanego zgłoszenia) na adres: rrg@obrowo.pl w terminie do 30 stycznia 2018 r.


Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Zebrane materiały zostaną przekazane Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu celem podjęcia dalszych działań. Dane te będą podstawą do ewentualnego wystąpienia Wojewody do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o udzielenie pomocy dla poszkodowanych gospodarstw.
 

Wójt Gminy Obrowo

/-/ Andrzej Wieczyński 


Druk zgłoszenia

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.