Patrol historyczny

2018-09-06

W dniu 02 września br. w Głogowie odbyły się Dożynki Gminne połączone z Patrolem historycznym. Promowaliśmy lokalne dziedzictwo historyczne. Na przybyłych czekało wiele atrakcji, uczestnicy brali udział w pokazach, mogli wypróbować swoich sił w trakcie jazdy konnej, mogli przejechać się zaprzęgiem konnym. Wszyscy byli włączani w żywe lekcje historii, poprzez możliwość przymierzenia stroi lub zbroi, posmakowania dawnych potraw i napojów, popróbowania wykonania własnoręcznie podkowy, kartki papieru, czy garnka.
Dla najmłodszych LGD przygotowało kolorowanki związane z Patrolem historycznym, było malowanie twarzy oraz bańki xxl.
Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejny Patrol historyczny - ostatnia edycja na naszym terenie już 8 września w Wielkiej Nieszawce koło basenu Olender, na który serdecznie zapraszamy!

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.