Otwieramy przedszkole w Osieku nad Wisłą

Otwieramy przedszkole w Osieku nad Wisłą
2020-05-08

W poniedziałek 11 maja przedszkole samorządowe w Osieku nad Wisłą wznawia działalność.  Przyjmie 14 dzieci. Placówka będzie funkcjonować zgodnie z wytycznymi GIS.

Przedszkole jest w pełni przygotowane na przyjęcie dzieci według nowych zasad funkcjonowania, zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 04.05.2020 r.

Wszystkie sale i zabawki zostały dokładnie wymyte środkami dezynfekującymi, pochowano pluszaki. Gmina zapewniła przedszkolankom i pracowniczkom przedszkola kombinezony i fartuchy ochronne, maseczki oraz jednorazowe rękawiczki.

- Do przedszkola przyjmujemy wszystkie zgłoszone dzieci, czyli czternaścioro dziewcząt i chłopców. Powstaną dwie grupymówi wójt Obrowa Andrzej Wieczyński. – Sale, w których będą przebywać dzieci, będą często wietrzone. W tym czasie dzieci przeniosą się z opiekunkami do innych pomieszczeń. Jeśli pogoda dopisze, dzieci pójdą bawić się na świeżym powietrzu.

Rodzice odprowadzający dzieci muszą być świadomi, że placówka funkcjonuje według zasad reżimu sanitarnego i muszą liczyć się z wieloma obostrzeniami, w tym m.in.:

  • codziennie przekazywać pracownikom placówki informacje o stanie zdrowia dziecka,
  • mogą przyprowadzać do przedszkola wyłącznie dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych, sugerujących chorobę zakaźną,
  • przed przyprowadzeniem dziecka do instytucji muszą zmierzyć dziecku temperaturę ciała,
  • nie mogą posłać do placówki dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji,
  • bezwzględnie muszą stosować się do wewnętrznych procedur bezpieczeństwa wprowadzonych w placówce,
  • dzieci nie mogą zabierać do placówki zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.

Rodzice są również zobowiązani regularnie przypominać dziecku o podstawowych zasadach higieny, m.in. o tym, że trzeba unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na przywitanie. Dzieci powinny wiedzieć, w jaki sposób zasłaniać twarz podczas kichania czy kasłania. Zadaniem rodziców jest też wyjaśnienie dziecku, jakie zasady w placówce obowiązują i dlaczego zostały one wprowadzone.

Ponadto rodzice mają obowiązek  zaopatrzyć swoje dziecko, które ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki. Muszą także sami stosować indywidualną osłonę nosa i ust podczas przyprowadzania i odbioru dziecka z przedszkola.  Przy każdym wejściu do budynku rodzice są zobowiązani dezynfekować ręce lub zakładać rękawiczki.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.