Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr
2020-02-09

W niedzielę 9 lutego br. od godz. 19.00 do poniedziałku 10 lutego br. do godz. 21.00 w naszym województwie wiatr będzie osiągał prędkość do 55 km/h, w porywach do 95 km/h. Prosimy o ostrożność!

Najsilniejsze porywy wiatru będą występować w nocy z niedzieli na poniedziałek. Będzie wiało z południa i południowego wschodu.

Nad Polskę nasunął się rozległy i gwałtowny niż, niosący ze sobą bardzo silny i porywisty wiatr.  Wartość ciśnienia w głównym ośrodku tego niżu może być wyjątkowo niska i spaść do zaledwie 940 hPa.

Tak silne porywy wiatru mogą powodować łamanie gałęzi drzew, uszkodzenia sieci energetycznej i utrudnienia komunikacyjne. Zalecamy ostrożność i śledzenie ostrzeżeń oraz komunikatów meteorologicznych IMGW-PIB zamieszczanych na stronie www.imgw.pl.

W poniedziałek oprócz silnego wiatru należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz. We wtorek i środę wiatr nieco osłabnie, jednak nadal będzie dość silny i porywisty.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.