Odnawialne źródła energii

Od 10 lutego br. przyjmujemy zapisy mieszkańców gminy Obrowo zainteresowanych montażem paneli fotowoltaicznych i (lub) pomp ciepła w swoich domach. O możliwości przystąpienia do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Informacji udzielają i zapisy przyjmują nasi specjaliści od pozyskiwania dofinansowań w pokoju nr 36 Urzędu Gminy w Obrowie, ul. Aleja Lipowa 27, tel. 56 678-60-22 wew. 180.

Nasza gmina kolejny raz będzie ubiegać się  fundusze z Unii Europejskiej na inwestycje związane z budową i modernizacją jednostek wytwarzania energii elektrycznej lub cieplnej z odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkalnych.  – Rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne i pompy cieplne są nie tylko nowoczesne i opłacalne. Są przede wszystkim przyjazne środowisku, a nasze Obrowo słynie z czystego środowiska, powietrza i pięknych terenów. Dlatego zachęcamy do inwestycji w zieloną energięmówi wójt gminy Andrzej Wieczyński.

Planowany termin rozpoczęcia naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Osi priorytetowej 3. Działanie 3.1. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na rok 2020 to maj br. Wysokość dofinansowania będzie określona w ogłoszeniu konkursowym, przy poprzednim naborze dofinansowanie wynosiło 50%  kosztów netto.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.