Objazd po ulewie. Będą studzienki

Objazd po ulewie. Będą studzienki
2020-06-22

Od wczesnych godzin porannych wójt gminy Andrzej Wieczyński wraz z pracownikami urzędu i radną Sylwią Lisińską objeżdżali sołectwa. Sprawdzono stan gminnych dróg po ulewie, ustalono plan działań.

Po ostatnich intensywnych opadach deszczu w kilku miejscach w naszej gminie drogi okazały się nieprzejezdne, a na posesje i pod piwnic wdarła się woda. Dzięki pomocy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy sytuację udało się opanować. Woda z najbardziej zalanych miejsc zostanie wkrótce całkowicie wypompowana, drogi są już przejezdne.

Dziś wójt gminy Andrzej Wieczyński wraz pracownikami urzędu odpowiedzialnymi za nadzór nad drogami gminnymi oraz radną Sylwią Lisińską objeżdżali miejsca, które zostały najbardziej zalane podczas ulewy. Sprawdzano między innymi stan nawierzchni w Silnie, Osieku nad Wisłą, w Brzozówce, Głogowie, Sąsiecznie. – Niewątpliwie najtrudniejsza sytuacja była na ulicy Chabrowej, Irysowej i Brzozowej w Silnie – ocenia wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. - Z ulic tych woda wkrótce zostanie do końca wypompowana. Ponieważ na ten tydzień znów zapowiadane są ulewne deszcze, aby nie doszło do powtórki sytuacji, zleciłem pilne zamontowanie studzienek odprowadzających wodę. Pozostałe ulice nie wymagają natychmiastowej interwencji, ich stan zostanie poprawiony w późniejszym terminie, gdy ustaną deszcze. Będą równane,  a w następnej kolejności uzupełnione kruszywem.

Problemy związane z gminnymi drogami prosimy zgłaszać e-mailem na adres: rrg36@obrowo.pl lub telefonując pod numer telefonu 56 678-60-22 wew. 164.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.