Nowy samochód dla strażaków z Kawęczyna

Nowy samochód dla strażaków z Kawęczyna
2020-06-22

Ochotnicza Straż Pożarna w Kawęczynie otrzymała nowy samochód  - Volkswagena Transportera. Pojazd będzie wykorzystywany do walki z koronawirusem, suszą i pożarami.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kawęczynie pozyskała nowy samochód. Jest to Volkswagen Transporter T6 TDI, L2H1 4Motion z 2016 roku. Umowa użyczenia została zawarta na 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia. Dodatkowo, wraz z autem strażacy dostali jednorazowe maseczki medyczne, kombinezony ochronne, jednorazowe rękawiczki, płyny odkażające i dezynfekujące oraz opryskiwacze do prowadzenia dezynfekcji w miejscach publicznych. 

- Samochód będziemy wykorzystywać do naszej działalności operacyjnej związanej ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19 oraz do walki z suszą i zagrożeniem pożarowymmówi Sławomir Lewandowski, inspektor ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i przeciwpożarowej w Urzędzie Gminy Obrowo, zastępca naczelnika OSP w Kawęczynie. – Do pojazdu dołączono kartę paliwową z limitem 2 500 km na miesiąc. To dla nas ważny podarunek.

OSP w Kawęczynie pozyskała pojazd w uznaniu za udział w akcji "Strażacy Medykom" oraz za profesjonalną pomoc mieszkańcom podczas epidemii koronawirusa. Wniosek, który OSP Kawęczyn złożyła do Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, został pozytywnie zaopiniowany w ciągu kilku dni. Pojazd został przyznany na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Zarządem Głównym ZOSP RP z Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. Celem porozumienia jest wsparcie przez VWFS działalności ZOSP RP i OSP związanej ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19 oraz z zapobieganiem i walką z suszą i zagrożeniem pożarowym w określonych regionach w Polsce.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.