Nowe nasadzenia drzew w parku w Zębowie

2018-05-09

20 kwietnia 2018 r. przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych z Łążynka, Kawęczyna, Dobrzejewic, Zawał i Szembekowa wraz z uczniami Szkoły Podstawowej i dziećmi z oddziału przedszkolnego prowadzonego przez Wiejskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Edukacja dla Demokracji” w Zębowie na czele z Panią Dyrektor Mariolą Nagórką oraz nauczycielami i opiekunkami włączyli się w akcję sadzenia drzew w parku przy pałacu w Zębowie.

Posadziliśmy łącznie 55 drzew, w tym 28 lip i 27 klonów, które tworzą dwie piękne aleje: lipową i klonową w środku parku, podkreśla Sylwia Knyszyńska, referent ds. rolnictwa i zadrzewień Urzędu Gminy Obrowo, koordynator akcji.

Zgodnie z zaleceniami Starostwa Powiatowego w Toruniu i konserwatora przyrody z Torunia, park w Zębowie, wymaga nie tylko ciągłej pielęgnacji, ale też nowych nasadzeń, żeby zapewnić stały ekosystem dla ptaków i roślinności tam występującej, podkreśla wójt Andrzej Wieczyński, który objął patronat nad akcją sadzenia drzew, ale z uwagi na natłok obowiązków służbowych nie mógł być obecny osobiście. W zastępstwie wójta, w akcji sadzenia drzew wzięła udział Marzena Słupczewska, kierownik referatu organizacyjno-oświatowego Urzędu Gminy Obrowo.

Po trudach sadzenia drzew była chwila na wspólny posiłek w postaci pieczonych kiełbasek oraz na zdjęcia ze strażakami i opiekunami przy wozach strażackich. Wszyscy uczestnicy akcji sadzenia drzew otrzymali także torby bawełniane wielokrotnego użycia oraz długopisy z logo gminy Obrowo.

Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów i uczestników za zaangażowanie oraz liczny udział w akcji sadzenia drzew w parku w Zębowie.

Marzena Słupczewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.