Nowa Osiedlowa w Szembekowie

Nowa Osiedlowa w Szembekowie
2020-07-22

Zakończyły się prace przy przebudowie ulicy Osiedlowej w Szembekowie. Inwestycja została oddana w terminie. Kierowcy korzystają już z nowej drogi.

Ulica Osiedlowa była przebudowana na odcinku 988 metrów. Droga zyskała nową, asfaltową nawierzchnię. Prace objęły rozbiórkę dawnej nawierzchni, frezowanie, wykopy pod poszerzenia i rozbudowę jezdni. Wykonano chodniki, pobocza, zjazdy indywidualne na posesje o nawierzchni z kostki betonowej. Powstały zatoczki autobusowe i przejście dla pieszych. Na przejściu zamontowano lampy oświetleniowe oraz tzw. znaki aktywne „przejście dla pieszych”. Sygnalizacja oraz znaki drogowe są zasilane poprzez system słoneczno-wiatrowy.

Na przebudowę drogi gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowita wartość zadania wyniosła 913 838,90 zł, w tym dofinansowanie z funduszu: 502 911,00 zł, a wkład własny gminy: 411 227,90 zł.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.