Nocne asfaltowanie na moście Piłsudskiego w Toruniu

Nocne asfaltowanie na moście Piłsudskiego w Toruniu
2020-09-09

W nocy z 9 na 10 września oraz z 10 na 11 września w godz. 21.00 – 6.00 na moście Piłsudskiego w Toruniu będzie wylewany asfalt. W tym czasie na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. 

Na budowę przewożony będzie w 6 termosach z wytwórni w Toruniu , ma ponad 200 st. C -  mowa o asfalcie lanym, który będzie układany na rozbudowywanym moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Przy całej operacji, która odbędzie w nocy z 9 na 10.09 , oraz z 10 na 11.09 będzie pracowało około 15 osób. Prace będą realizowane od godziny 21.00 do 6.00 rano. W tym czasie na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. 

Asfalt będzie układany na trzech pierwszych przęsłach (na wyłączonym pasie w kierunku placu Armii Krajowej). Do jego układania będzie używany  specjalistyczny sprzęt.

Przed ułożeniem asfaltu na przęsłach wykonano izolację  MMA. Na nią zostaną ułożone dwie warstwy asfaltu: wiążąca (3,5 cm) i ścieralna(3,5 cm). Pierwsza z nich pod wpływem wysokiej temperatury wchodzi w reakcje chemiczną z warstwą szczepną i łączy się z izolacją płyty, stanowiąc dodatkowe zabezpieczenie konstrukcji przed korozją. Zastosowanie asfaltu lanego przy przebudowie mostu oznacza większą  trwałość. Zwykły asfalt  średnio wytrzymuje 10 lat. Natomiast rozwiązanie zastosowane na moście wytrzyma przynajmniej 20 lat.    

Przy rozbudowie mostu Piłsudskiego  zostanie wylanych 8 640 m2 asfaltu.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.