NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM

NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM
2016-05-25
W dniach 14-15 maja w Górsku odbyły się eliminacje wojewódzkie do Finału Centralnego XLIV OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO, zorganizowane przez Oddział Miejski PTTK w Toruniu.
Drużyna w składzie: ZOFIA PAPIŃSKA, ZUZANNA MYTLEWSKA (OSIEK NAD WISŁĄ), oraz KAMIL ROŻEJ, po dwudniowych zmaganiach zdobyła I MIEJSCE. W ten sposób zakwalifikowała się do udziału w finale O.M.T.T.K, który w tym roku odbędzie się w RYBNIKU (WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE), w dniach 2-5 czerwca 2016r. Będzie reprezentowała NASZE WOJEWÓDZTWO. Należy wspomnieć, że w zeszłym roku również ci młodzi ludzie uczestniczyli w finale centralnym w Supraślu (Podlasie) i wywalczyli III MIEJSCE oraz I MIEJSCE w marszach na orientację.
Na końcowe wyniki eliminacji wojewódzkich miały wpływ punkty z: testów obejmujących wiedzę krajoznawczą, przyrodniczą, turystyczną, topograficzną, zasady bezpiecznego poruszania się na drogach, rozpoznawania zabytków woj. KUJAWSKO-POMORSKIEGO oraz ŚLĄSKIEGO, praktycznego udzielania pierwszej pomocy oraz pokonania toru przeszkód na rowerze. Ostatnim etapem były MARSZE NA ORIENTACJĘ. Opiekunem grupy jest nauczyciel geografii i przyrody, pani BEATA PAPIŃSKA.
Ogólnopolskiej imprezie patronuje między innymi MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ oraz MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ. 
Ewelina Mytlewska 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.