NAJLEPSI PRZYSZLI SAMORZĄDOWCY

NAJLEPSI PRZYSZLI SAMORZĄDOWCY
2018-03-08

Dnia 1 marca 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się finał XV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i regionalnego. Do 3 etapu zakwalifikowało się 27 uczniów z całego województwa Kujawsko-Pomorskiego, w tym 8 uczniów z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. Uczestnicy konkursu to uczniowie klas II i III gimnazjum. Tytuł laureata otrzymało 17 uczniów z całego województwa, a szkoła w Dobrzejewicach może poszczycić się aż 6 laureatami. Są nimi: Szymon Cieślik, Mikołaj Hopke, Krystian Jabłoński, Bartosz Kozłowski, Kalina Przyborkiewicz, Natalia Tyburska, zaś finalistami zostało 2 uczniów: Jakub Hopke i Łukasz Wirski. Wszyscy laureaci są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej: historia i wos oraz mają pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej.

 Zwycięzcą konkursu był uczeń Zespołu Szkół w Dobrzejewicach – Bartosz Kozłowski, który zajął I miejsce i dodatkowo otrzymał nagrodę finansową. Jego kolega z klasy – Krystian Jabłoński zajął III miejsce i także otrzymał nagrodę finansową.

 Jak powiedział zwycięzca konkursu Bartosz Kozłowski: „dodatkową motywacją do wzięcia udziału w konkursie była możliwość zdobycia nagrody finansowej, którą udało mi się otrzymać. Konkurs dał mi liczne korzyści, takie jak wybór przyszłej szkoły, czy zwolnienie z pisania części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. W konkursie podobała mi się organizacja tzn. każdy kolejny jego etap były organizowany w coraz bardziej prestiżowym miejscu. Podobało mi się również to, że uczestnicy byli mile przyjęci w Urzędzie Marszałkowskim, dzięki czemu dało się odczuć rangę konkursu. Na wszystkich dodatkowo czekał ciepły poczęstunek. Nie podobała mi się jedynie ilość informacji, którą trzeba było przyswoić. Nie wiem jeszcze, na co przeznaczę nagrodę finansową, prawdopodobnie na moje hobby.

 Z kolei Krystian Jabłoński, który w konkursie zajął III miejsce powiedział: „(...) tym co mi się najbardziej podobało było to, że Pani dokładała największych starań, żeby nas odpowiednio przygotować, a co do samego konkursu był on dobrze zorganizowany i do wygrania były naprawdę atrakcyjne nagrody. Konkurs dał mi dużo lepszy pogląd na to, jak wygląda praca ludzi zajmujących różne stanowiska na poszczególnych szczeblach jednostek samorządu terytorialnego, otworzył mi drogę do szkół ponadgimnazjalnych oraz mógł mieć wpływ na to, w jakim kierunku w przyszłości chciałbym się kształcić. Wygrane pieniądze przeznaczę na zakup nowego roweru”.

 Za największą liczbę laureatów i finalistów spośród wszystkich szkół biorących udział w konkursie Zespół Szkół w Dobrzejewicach już po raz 8 z rzędu otrzymał specjalną nagrodę rzeczową, która będzie wręczona podczas Sesji Sejmiku.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom serdecznie GRATULUJEMY!!!

Do konkursu uczniów przygotowywała: Agnieszka Koepke – nauczyciel historii w Zespole Szkół w Dobrzejewicach.


Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP


Od lewej: Krystian Jabłoński (III miejsce), Jakub Hopke, Szymon Cieślik, Mikołaj Hopke, Natalia Tyburska, Łukasz Wirski, Kalina Przyborkiewicz, Bartosz Kozłowski (I miejsce)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.