MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W OSIEKU NAD WISŁĄ

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W OSIEKU NAD WISŁĄ
2017-04-22

Wielki Piątek 2017r. w Osieku nad Wisłą przeżywany był przez parafian w szczególny sposób. Późnym wieczorem, mieszkańcy zostali zaproszeni na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ.

Tego typu przedstawienie jest pierwszym w naszej gminie. Reżyserem spektaklu jest ksiądz proboszcz, Rafał Bogus, który już wcześniej przygotowywał MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w swojej poprzedniej parafii. W realizację pomysłu chętnie zaangażowała się OSIECKA GRUPA TEATRALNO-WOKALNA, ale zagrali również inni aktorzy – amatorzy, mieszkańcy parafii, którzy pierwszy raz wystąpili publicznie. W najważniejszą postać, Jezusa, wcielił się Janusz Prus, ojciec czwórki dzieci. Przygotowywał się do swojej roli profesjonalnie. Wszyscy są zgodni, że należą mu się wyrazy uznania. Maryję zagrała wokalistka, Karolina Orzeł.

Ludzie byli bardzo poruszeni. Wszyscy aktorzy mocno weszli w swoje role. Założeniem reżysera było ukazanie Męki Pańskiej w realistyczny sposób. Dodatkowo płonące pochodnie stworzyły niesamowity klimat. Myślę, że było to wielkie przeżycie nie tylko dla widzów ale i dla osób przygotowujących oraz biorących udział w MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ.

Autorem zdjęć jest osiecki artysta, Jacek Melerski. W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa mogliśmy podziwiać jego już 14 instalację Grobu Pańskiego.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.