Mieszkańcy Osieka nad Wisłą i okolic w TEATRZE

Mieszkańcy Osieka nad Wisłą i okolic w TEATRZE
2017-05-22

Dnia, 20 maja ponad 50-osobowa grupa z Osieka nad Wisłą i okolic wybrała się do Teatru Lalek „Baj Pomorski” na spektakl dla młodzieży i dorosłych , pt. „Brygada Misiek”.

Brygada Misiek to grane na żywo hity rockowe lat 80., kawałek historii Polski opowiedziany z perspektywy zabawek i przedmiotów codziennego użytku, nie do końca sentymentalna podróż w przeszłość, radiowa Trójka i koncert zagrany dla samej brytyjskiej królowej. Tytułowy Misiek był kiedyś muzykiem, buntownikiem i przede wszystkim punk rockowcem. O jego życiu, a tym samym o życiu dzisiejszych 40-latków, opowiedzieli m.in. magnetofon Kasprzak, lalka Barbie (która wygląda jak Kora z zespołu Maanam), Indianin, Łowiczanka czy małe żołnierzyki - bohaterowie, którzy doskonale pamiętają stan wojenny albo brak czekolady w sklepach. Magnetofon Kasprzak na bieżąco komentował wydarzenia dziejące się na scenie. Jego obecność w świecie stworzonym przez Mana (który jest jednocześnie autorem scenariusza) staje się oknem na świat zachodniej muzyki i rzeczywistości spoza żelaznej kurtyny oraz powiewem wolności.

Spektakl bardzo spodobał się widzom, czego dowodem były owacje na stojąco. Gorąco zachęcam do odwiedzania TEATRU!

fot. Piotr Frąckiewicz

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.