Mamy to! Wygraliśmy plac zabaw dla Dobrzejewic!

Mamy to! Wygraliśmy plac zabaw dla Dobrzejewic!
2020-06-26

Głosami mieszkańców i dzięki ogromnemu zaangażowaniu przyjaciół gminy Obrowo Dobrzejewice zdobyły tzw. podwórko talentów w tegorocznym ogólnopolskim konkursie firmy Nivea.

- Udało nam się to dzięki ogromnemu zaangażowaniu tysięcy mieszkańców i sympatyków naszej gminymówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. – Jestem dumny, że mimo tylu podziałów w naszym kraju, mieszkańcy Obrowa potrafią współdziałać i zjednoczyć się wokół jednej inicjatywy. Zwyciężyliśmy dwukrotnie: zdobyliśmy plac zabaw dla Dobrzejewic oraz zaangażowaliśmy wielu mieszkańców w działania na rzecz naszej gminy. Społeczeństwo obywatelskie w Obrowie istnieje. Umiemy rozmawiać i współdziałać. To dla mnie bardzo ważne.

Konkurs Podwórko talentów prowadzony jest corocznie przez firmę Nivea, która buduje place zabaw w pięciu gminach do 20. tysięcy mieszkańców - w tych, które zdobyły najwięcej głosów internautów. Dobrzejewice z gminy Obrowo od początku plasowały w ścisłej czołówce konkursu, ale walka była zacięta i wyrównana. Trwała od 22 maja do środy 24 czerwca.

Do ogólnopolskiej rywalizacji przystąpiło ponad 160 miejscowości. Dobrzejewice z ilością 26 101 tysięcy głosów zajęły 3. miejsce.

- Podczas ostatnich pięciu dni konkursu trwała w szkole wielka akcja głosowania. Zgłosiliśmy nasze adresy IP jako publiczne, dzięki czemu mogliśmy z każdego z nich wysłać po 1000 głosów dziennie. Regulamin zezwalał bowiem na wysłanie z jednego „zwykłego” IP tylko pięciu głosów w ciągu dniaopowiada Janusz Iwański, dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. – W weekend szkoła przeżyła oblężenie. Głowali rodzice, nauczyciele, radni, sołtysi, urzędnicy. Działaliśmy od wczesnych godzin porannych do północy. Nie żałujemy tego czasu. Pospolite ruszenie przyniosło sukces. Na terenie szkoły powstanie plac zabaw.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.