Ksiądz Pogorzelski odchodzi na emeryturę

Ksiądz Pogorzelski odchodzi na emeryturę
2020-06-29

Ksiądz kanonik Andrzej Pogorzelski, który od 33 lat pełnił posługę kapłańską w parafii Św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach, odchodzi na emeryturę.

Ksiądz Andrzej Pogorzelski, wieloletni proboszcz parafii Św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach, odchodzi na emeryturę. W niedzielę 28 czerwca ks. Pogorzelski odprawił uroczystą, pożegnalną mszę świętą, w której udział wzięli licznie zgromadzeni parafianie oraz władze gminy Obrowo.

Czcigodny Księże Proboszczu!

33 lata temu rozpoczął Ksiądz posługę kapłańską tu, w Dobrzejewicach, w Parafii Św. Wawrzyńca. Przez wszystkie te lata wspierał Ksiądz parafian i mieszkańców naszej gminy Obrowo dobrym słowem, opieką i pomocą. Był Ksiądz dla wielu
z nas prawdziwym przyjacielem i ojcem.

Troskliwe życie kapłana miało odzwierciedlenie nie tylko w sympatii i ogromnym szacunku, jakim darzyli Księdza i nadal darzą liczni parafianie. Ma ono również odbicie w pięknej świątyni i jej otoczeniu, o które tyle lat Ksiądz dbał. Ta troska
i serce włożone w estetykę kościoła przetrwają lata. Dobrzejewice zawsze będą Księdzu wdzięczne za tę „perełkę”.

Księże Proboszczu, żegnasz się dziś z nami, ale my wiemy, że pozostaniemy
w Twojej pamięci i w Twoim sercu. Sakramenty, których nam udzielałeś: od chrztu począwszy na odprowadzeniu do Domu Pana skończywszy, związały Cię
z nami na stałe. Z całego serca dziękujemy Ci za nie.

W imieniu własnym oraz w imieniu wszystkich mieszkańców gminy Obrowo składamy najserdeczniejsze życzenia wielu kolejnych lat w spokoju i zdrowiu. Życzliwość, która towarzyszyła wszystkim Twoim działaniom, niech powraca wielokroć pomnożona!

wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński,
sekretarz gminy Mirosława Kłosińska


 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.