Koronawirus w szkole w Obrowie

Koronawirus w szkole w Obrowie
2020-10-10

Jedna z nauczycielek w szkole w Obrowie ma pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Dzięki temu, że nosiła maseczkę, sanepid na kwarantannę skierował tylko 21 uczniów. Kwarantanną objęte zostały również ich rodziny.

W Szkole Podstawowej w Obrowie potwierdzono kolejne zakażenie koronawirusem. Jedna z nauczycielek pracowała z uczniami, ale dzięki temu, że nosiła maseczkę i nie zbliżała się do uczniów, sanepid na kwarantannę skierował tylko te dzieci, z którymi miała bezpośredni kontakt.

Sporządziłem listę osób, z którymi nauczycielka się kontaktowała – informuje Przemysław Piotrowski, dyrektor szkoły. – Na jej podstawie sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną 21 uczniów i ich rodziny. To niewielka ilość, biorąc pod uwagę fakt, że zanim wystąpiły objawy choroby, nauczycielka prowadziła lekcje w wielu klasach. Dystans i zasłanianie ust i nosa uchroniły wiele osób ze szkoły przed kwarantanną. Część osób kontaktującą się z zarażoną nauczycielką podlega dozorowi sanitarnemu.

Dyrekcja szkoły nie otrzymała wskazania, aby wprowadzić zdalne nauczanie. Dyrektor liczy na odpowiedzialność rodziców i zapowiada ścisłe przestrzeganie zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.