Koronawirus w przedszkolu w Brzozówce

Koronawirus w przedszkolu w Brzozówce
2020-07-29

U jednej z dziewczynek uczęszczających do przedszkola w Brzozówce potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym pracownicy przedszkola i 13 dzieci, które miało z dziewczynką kontakt, będą mieć wykonane testy w kierunku wirusa SARS-CoV-2. To decyzja sanepidu. Zamykamy do odwołania przedszkole w Brzozówce.

Testy będą wykonywane jutro, czyli w czwartek 30 lipca. Po gminie będą jeździć karetki ze służbą medyczną, ubraną w odpowiednie kombinezony ochronne. Informuję o tym, prosząc o zachowanie spokoju. Zapewniam, że kontrolujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z sanepidem. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.

Jednocześnie kolejny raz apeluję o ostrożność. Koronawirus jest faktem, musimy wspólnie się z nim zmierzyć. Podtrzymuję wszystkie dotychczasowe apele o zaniechanie organizowania większych spotkań i imprez towarzyskich. Proszę o noszenie maseczek zakrywających usta i nos w miejscach publicznych, korzystanie z rękawiczek ochronnych, dezynfekowanie rąk oraz o zachowywanie bezpiecznego odstępu od obcych osób.

Jednocześnie zapewniam Państwa o naszej gotowości do pomocy. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej działa, wszystkie referaty urzędu również wykonują swoje zadania.  Z GOPS-em kontaktować się można e-mailowo pisząc na adres gops@gopsobrowo.pl lub telefonicznie, dzwoniąc do kierownik Ośrodka Renaty Kwiatkowskiej nr tel. 56 678-60-22 wew. 127, 131. Pracownicy GOPS do każdej sprawy podchodzą indywidualnie.

Drodzy mieszkańcy gminy Obrowo, zachowajmy spokój, dbajmy o siebie i o swoich bliskich.

Pozdrawiam Państwa i jak zawsze życzę zdrowia nam wszystkim.

Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.