Koronawirus w naszej gminie

Koronawirus w naszej gminie
2020-07-27

11 osób zakażonych koronawirusem w naszej gminie. Wójt gminy Andrzej Wieczyński apeluje o ostrożność i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych.

Sytuacja jest poważna. Potwierdzam, że na dziś 11 osób w naszej gminie jest zakażonych koronawirusem. Apeluję więc o ograniczenie kontaktów i zastanowienie się nad faktyczną potrzebą organizowania większych spotkań.

Koronawirus zaatakował młodych ludzi. Chorują najprawdopodobniej po urodzinach, które odbyły się dwa tygodnie temu. Niestety, mogli mieć kontakt z wieloma z nas. Dlatego bądźmy czujni, uważajmy na siebie, w razie niepokoju kontaktujmy się telefonicznie z lekarzem i sanepidem. Wirus wciąż jest niebezpieczny!

Uzasadnione okazały się ograniczenia wprowadzone w naszym urzędzie, polegające na zamknięciu budynku dla interesantów. Uzasadniona okazała się również, niestety, rezygnacja z organizowania imprez kulturalnych i integracyjnych w naszej gminie. Być może byłoby wówczas więcej chorych.

Jestem na bieżąco informowany o sytuacji zdrowotnej w gminie. W razie potrzeby podejmę odpowiednie działania mające na celu ochronę zdrowia mieszkańców #Obrowonaszagmina.

Proszę o spokój i zdroworozsądkowe zachowanie. Stosujmy się do wskazań służb sanitarnych.

Pozdrawiam Państwa serdecznie i życzę zdrowia,
wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

***
Państwowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Toruniu

ul. Szosa Bydgoska 1, 87-100 Toruń, tel. 56 658 62 41, 56 622 50 29, e-mail: psse.torun@pis.gov.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.