Konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne
2016-06-01

Zapraszamy do udziału w dyskusji i uczestnictwa w konsultacjach społecznych dotyczących wyznaczenia w naszej gminie obszaru zdegradowanego i obszaru do przeprowadzenia rewitalizacji.

Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, znajdującym się w kryzysie. Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanej obszaru wiejskiego oraz uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc prościej – chodzi o to, żeby w takim miejscu dobrze się przebywało, mieszkało i pracowało. Remonty budynków czy modernizacja dróg to tylko niewielka część działań składających się na rewitalizację. Poprawa przestrzeni musi iść w parze z polepszeniem warunków życia, co zapewniają szerokie działania społeczne, kulturalne, edukacyjne czy ekonomiczne podejmowane w tym procesie.

Konsultacje mają na celu zebranie od wszystkich zainteresowanych rewitalizacją (czyli interesariuszy) uwag, opinii i propozycji odnośnie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Obrowo.

Konsultacje przeprowadzone będą w okresie od dnia 1 czerwca 2016 r. do dnia 15 czerwca 2016 r. w formie:

  • uwag w postaci papierowej lub elektronicznej składanych poprzez formularz konsultacji,
  • ankiet,
  • spotkań konsultacyjnych.

Wypełniony formularz konsultacji i ankietę będzie można przekazywać w terminie od dnia 1 czerwca 2016 r. do dnia 15 czerwca 2016 r. .:

  • bezpośrednio do Urzędu Gminy Obrowo – ul. Aleja Lipowa 27, 87-126 Obrowo – pokój nr 11
  • drogą elektroniczną na adres mailowy: przetargi@obrowo.pl
  • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Gminy Obrowo, ul. Aleja Lipowa 27, 87-126 Obrowo

Terminy i miejsce spotkań konsultacyjnych:

  • dla mieszkańców Obrowa: świetlica wiejska w Obrowie, ul. Aleja Lipowa 27, 87-126 Obrowo, 13 czerwca 2016 r., godzina 15.00
  • dla mieszkańców Sąsieczna: świetlica wiejska w Obrowie, ul. Aleja Lipowa 27, 13 czerwca 2016 r, godzina 16.30

Zachęcamy także do wypełnienia ankiety, która pomoże określić obszary na terenie Gminy Obrowo, które wymagają specjalnego wsparcia. Ankieta będzie dostępna na stronie internetowej do 15 czerwca 2016 r.

Link do ankiety:

http://goo.gl/forms/lPX3aCCeUjsg7NXJ3
 

 Diagnoza obszaru zdegradowanego

 sołectwo Obrowo - obszar zdegradowany i rewitalizowany

 sołectwo Sąsieczno - obszar zdegradowany i rewitalizowany

ico_doc.gif formularz konsultacji

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.