Koncert TRIO STROIKOWE RAATZ’UCHY

Koncert TRIO STROIKOWE RAATZ’UCHY
2016-04-29

Dnia 22.04.2016r. remiza strażacka w Osieku nad Wisłą gościła TRIO STROIKOWE RAATZ’UCHY, które istnieje ponad pięć lat. Tworzą je młodzi ludzie, absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku:

- Paulina Dołęgowska – obój

- Edyta Baczewska – fagot

- Beniamin Baczewski – klarnet

Podczas koncertu prowadzonego przez Piotra Dołęgowskiego dowiedzieliśmy się o licznych sukcesach muzyków. Od początku swego istnienia, trio zagrało kilkadziesiąt koncertów na terenie województwa pomorskiego i poza nim. Występowało w wielu instytucjach m.in. w Ratuszu Staromiejskim, a także na festiwalach takich jak XIV Festiwal Muzyki Kameralnej w Gdańsku. Swoją grą uświetniło również wiele uroczystości miejskich i powiatowych. W 2012r., brało udział w konkursie dętych zespołów kameralnych w Warszawie. Uczestniczyło również w kursach prowadzonych przez prof. Gregora Witta i Jerome Guicharda.

Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory kompozytorów, takich jak: Jacques Ibert, Wolfgang Amadeus Mozart, Modest Pietrowicz Musorgski, Charles Camille Saint-Saens, Shin-Itchiro Yokoyama,Raymond Walker, Achille-Claude Debussy.

Mieliśmy okazję wysłuchać również utwory skomponowane przez członka zespołu - Beniamina Baczewskiego.

Dziękujemy muzykom za wspaniały koncert i życzymy wielu sukcesów! Czekamy na recenzje uczniów PUBLICZNEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W OSIEKU NAD WISŁĄ.

Zapraszamy na kolejne SPOTKANIA Z KULTURĄ.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.